Uyar İnşaat Limited Şirketi bünyesinde 2011 yılında kurulmuş olup, çeşitli mimari projelerin yanı sıra, kentsel tasarım ve iç mekan tasarım alanlarında sayısız projeler gerçekleştirmiştir.

İstanbul’da çeşitli mimarlarla çalıştıktan sonra Isparta ’da Origami Mimarlık ’ı kuran Muhammed Said UYAR, Isparta ve çevre illerde hizmet vermektedir. Daha çok konut, ofis, resmi yapılar üzerine çalışmalar yapan Origami Mimarlık, kentsel tasarım alanında da ciddi projelere imza atmıştır.

2014 yılında girdiği yarışmada 1.lik ödülü ve proje uygulama ödülünü alan Origami Mimarlık, Isparta Ekonomi Kampüsü Projesiyle başta Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı olmak üzere Isparta’nın köklü ticari birimlerini 20bin m2’lik modern ofiste birleştirip daha güçlü bir ticaret şehri olmasına büyük bir katkı sağlamıştır.

Her projede farklı konsept tasarımların yanı sıra bulunduğu coğrafyanın tarihi, kültürel ve mimari yapısını ele alarak Isparta ve çevre illerin en iyisi olma yolunda büyük adımlar atmaktadır.

Genç, dinamik ve üretken mimar, iç mimar, mühendis ve kentsel tasarımcılardan oluşan zengin kadrosu sayesinde tüm yeniliklerin ve teknolojik gelişimlerin takipçisi olan Origami Mimarlık, modern, kendine özgü tasarımları ve farklı sunum teknikleriyle en iyi hizmeti verme gayretini devam ettirmektedir.